Open/Close Menu Życie bez zadłużenia - to Ci się należy

CHCĘ OGŁOSIĆ UPADŁOŚĆ:

  • ZADZWOŃ DO NAS

    Wrocław, 71 307 07 94
    Katowice, 32 307 07 89
    Gdynia, 58 380 02 49


  • ZOSTAW NUMER - ZADZWONIMY

upadłość konsumencka w Anglii

upadłość konsumencka w Anglii29 marca 2017 roku – ta data na trwałe zapisze się w pamięci wielu Europejczyków. Właśnie wtedy, Wielka Brytania zdecydowała o opuszczeniu szeregów Unii Europejskiej. Teraz upadłość konsumencka w Anglii ulegnie pewnym komplikacjom.

Konrad zapamięta tę kartkę ze swojego życiowego kalendarza na długo…

Jego historia, nieco podobna do wielu w Polsce. Po studiach, które skończył w 2002 roku, postanowił wyjechać opuścić rodzinne strony i poszukać pomysłu na siebie w UK. Scenariuszy życiowych, które zaczynają się w ten sposób, wiele osób czytających ten tekst, wskaże mnóstwo. I to z ogromną łatwością. Myślę, że szczególnie takie działanie dotyczy mniejszych miast i miasteczek. Choć wcale nie generalizuję. Przecież do Wielkiej Brytanii wyemigrowała gigantyczna liczba naszych rodaków. I mówię to z czystym sumieniem. Powody są często tak różne, jak ich życiorysy i historie, które zapisali na kartach swoich wspomnień jeszcze przed wyjazdem, w ojczyźnie.

Wyjazd do Wielkiej Brytanii miał być otwarciem na oścież, drzwi prowadzących do lepszego życia

Pod kątem zarobków, standardów, perspektyw jeśli chodzi o ogólnie rozumiany rozwój swoich umiejętności. A że Konrad zawsze sumiennie podchodził do swoich obowiązków i do ciężkiej pracy był przyzwyczajony, był pewien jednego. W UK świetnie sobie poradzi. W końcu i język zna, i bez problemu ludzi poznaje. Był pewien, że dzięki temu szybko odnajdzie się w realiach społeczeństwa rządzonego przez Królową Elżbietę.

Przez wiele lat wszystko szło jak z płatka. Na początek praca, pokój wynajmowany na spółkę z kolegą. Wystarczyło na opłaty, normalne wyżywienie, ubrania. Co miesiąc Konrad odkładał też kilkadziesiąt do stu funtów. Po roku takiego funkcjonowania, dostał lepszą pracę. W biurze, z obsługą polskich klientów w firmie ubezpieczeniowej. Znał trochę branżę, bo kiedyś, jeszcze w Polsce, do jednego z ubezpieczycieli trafił na staż.

Tutaj było mu o tyle wygodnie, że mógł porozumiewać się po polsku, a jednocześnie, brać udział w kursie językowym, który pozwolił mu dodatkowo pracować nad angielskim. Lata mijały, Konrad awansował i konsekwentnie budował swoją przyszłość.

Nie tylko tę finansową, także osobistą. Poznał świetną kobietę, Beatę. Mieszkała w UK od 3 lat. Niecałe półtora roku po pierwszej oficjalnej randce, Konrad postanowił się oświadczyć. Wybranka serca bez chwili wahania przyjęła pierścionek, kwiaty i obietnicę wspólnego spędzenia reszty życia. To miał być dla Konrada i Beaty początek zupełnie nowego, wyjątkowego etapu. Takiego, w którym już razem będą dbali o kolejne tygodnie, miesiące i lata swojego szczęścia.

Wróćmy jednak na chwilę do 29 marca

Tamtego dnia, premier Wielkiej Brytanii, Theresa May, podpisała list, który uruchomił art. 50 Traktatu Lizbońskiego. Zgodnie z treścią Traktatu, okres negocjacji pomiędzy stronami ma potrwać dwa lata. Co za tym idzie, czas zakończenia rozmów i faktycznej „wyprowadzki” Wielkiej Brytanii z szeregu państw członkowskich UE powinien właśnie przypaść na 29 marca 2019 roku.

Upadłość konsumencka w Anglii – już dziś wiemy coś bardzo ważnego

Już w tym momencie stało się rzeczą absolutnie jasna, że pertraktacje między Londynem a Brukselą potrwają jeszcze dłużej niż zakładane 2 lata. Art. 50 zostworzono i napisano pod koniec 2009 roku. Mamy rok 2017, więc minęło 8 lat. Co ciekawe, do tej pory absolutnie nigdy nie miał faktycznego zastosowania. Brexit to precedens na skalę światową. Jego wpływ na przyszłość całej Unii Europejskiej jest absolutnie nieunikniony. Wobec powyższych okoliczności, Bruksela z bardzo dużą dozą ostrożności podchodzi do wszelkich propozycji, które padają ze strony przedstawicieli Wielkiej Brytanii.

Informacje te są jednak bardzo korzystne dla naszych Rodaków, którzy COMI – centrum interesów życiowych, mają właśnie w Wielkiej Brytanii.

Jeszcze przez dłuższy czas będą mogą oni ogłaszać tam upadłość. Dzięki temu rozwiązują w kompletny sposób swoje problemy z zadłużeniem. Chodzi o zobowiązania posiadane w Polsce, Anglii, a także pozostałych krajach Wspólnoty Europejskiej. Wyjątkiem jest Dania, w której taka procedura nie znajduje zastosowania.

Konrad i Beata zaczęli poważnie myśleć o uwiciu własnego gniazdka. Oboje bardzo dobrze zarabiali, Konrad miał silną pozycję w swojej firmie. Zaczęli nawet rozglądać się za wymarzonym lokum. Po kilku tygodniach poszukiwań, jeżdżenia, oglądania, znaleźli perfekcyjne mieszkanie, które miało być ich nową wypadową bazą.

Po dopełnieniu wszystkich formalności, przeprowadzce, rozpakowaniu i zaaranżowaniu wszystkiego po swojemu, parę rozpierała niewypowiedziana radość. Zresztą trudno się dziwić, bo przecież w życiu chodzi o to, by spełniać marzenia. Konrad powtarzał to sobie od lat. Z każdym kolejnym sukcesem, coraz głośniej i wyraźniej.

Patrząc z boku na ich historię, można by powiedzieć – jak w bajce. Życie codzienne, ma z bajkami pewien wspólny element. W obu przypadkach, zwroty akcji zwiastujące problemy bohaterów, przeważnie są dotkliwe, i w większości przypadków mają charakter raczej niezapowiedziany…

Wiadomość o zamknięciu firmy spadła na konrada jak grom z jasnego nieba

Na wieść o tym, że traci pracę, ledwo utrzymał się na nogach. W kilka sekund wyprodukował w swojej głowie listę pytań, które zaczęły zapętlać się niczym mantra. Niestety, w przeciwieństwie do mantry, nic dobrego Konradowi nie przyniosły.

Co teraz będzie?
Co powiem Beacie?
Z czego spłacimy nasze zobowiązania?

To tylko trzy z wielu pytań, które towarzyszyły naszemu bohaterowi…

Ważna informacja: Do momentu, w którym wszelkie procedury i procesy negocjacyjne nie zostaną doprowadzone do formalnego końca i nie zostaną podpisane wiążące umowy, na terenie Wielkiej Brytanii nadal zachowają swoją moc wszelkie prawa unijne, włączając w to także rozporządzenie Rady Unii Europejskiej nr 1346/2000. W praktyce oznacza to, że jeżeli procedura upadłościowa rozpocznie się przed 29 marca 2019 r., zainteresowane osoby mogą starać się o uzyskanie całkowitego oddłużenia. Również w Polsce.

Jedno jest pewne. Czas pędzi nieubłaganie. Może się wydawać, że rok 2019 to jeszcze odlegla perspektywa. Jasne. Miej jednak na uwadze, jak bardzo dynamicznie rozwija się dzisiaj sytuacja społeczna, polityczna i gospodarcza w całej Europie. Tak naprawdę, chodzi tu o uzyskanie czegoś więcej niż tylko finansowego spokoju. Chodzi o zagwarantowanie sobie oraz najbliższym osobom, godnej przyszłości. A przez godną przyszłość, trzeba rozumieć nie tylko brak osłabiających zobowiązań finansowych. To także kwestia pewnego planu działania. Pewnej perspektywy. Takiej, która pozwoli na spokojne, bezstresowe i wolne od trosk – finansowych i bytowych, życie.

Kuzyn Konrada, Bartek – po ekonomii, w Polsce pracował w jednej z firm zajmujących się księgowością dla firm. Podczas rozmowy na Skype, padło zdanie, po którym u Konrada pojawił się nawet nie cień, ale bardzo konkretny zastrzyk optymizmu.

– Upadłość konsumencka w Anglii, to Cię uratuje. Masz przewagę, bo u Was tam w Wielkiej Brytanii, jest z tym prościej. W Polsce już nie tak kolorowo, dużo czytałem, jak ludzie odbijają się od komorników i sądów. A potem tracą majątki i totalnie nic nie mogą z tym zrobić.

Szukając informacji o upadłości konsumenckiej, Konrad trafił na Kancelarię bez Długów. Skontaktował się z nami i opowiedział swoją historię. Wyciągnęliśmy do niego pomocną dłoń i już działamy, by mu pomóc.

Rozwiąż swój problem z zadłużeniem, po prostu odezwij się do nas

Jeżeli faktycznie chcesz się oddłużyć, zrób to teraz. Jak wykonać pierwszy krok? Najskuteczniejszym sposobem na to, by od planu i rozmyślania przejść do działania i rzeczywiście ruszyć z miejsca, będzie kontakt z naszą Kancelarią. U nas obsługa procesu oddłużeniowego to działanie, które ma kompleksowy charakter i jest nastawione na konkretny, wymierny rezultat. Tym rezultatem – jest właśnie rozwiązanie Twoich problemów z zadłużeniem.

To nie jest żadna magia. To po prostu wykorzystanie konkretnych, sprawdzonych i przede wszystkim, skutecznych rozwiązań oraz narzędzi. Jeśli zależy Ci na tym, by po prostu przestać martwić się długami, zgłoś się do nas już dziś.

logo-footer

                

Komornik? Windykacja?

Chwilówki?

Kolejne Nakazy zapłaty?
Szukasz wsparcia

kredytowego lub

pożyczkowego?

 

Rozwiąż Skutecznie Problem z Długami!
Masz już dość rosnącego zadłużenia?

Aktywuj kod: 2017BezDługów i uzyskaj nawet 15% zniżki na obsługę oddłużeniową do końca września 2017!

Twoja subskrypcja została przyjęta. Sprawdź swoją pocztę